Мета та завдання застосування клеїв завжди різні: з’єднати чи закріпити деталі, зафіксувати деревину в певному положенні, закрити та забезпечити місце стику, попередивши потрапляння вологи. Незважаючи на те, що сучасні клеючі засоби значно кращі за старіші свої аналоги, не існує універсального клею, який би приклеїв “все і до всього”.
Епоксидні клеї – це синтетичні термореактивні композиції на основі епоксидної смоли та кислотних чи основних затверджувачів. Також можуть містити пластифікатори, модифікатори, розчинники, наповнювачі. Завдяки високій адгезивності до різноманітних матеріалів, добрим фізико-механічним властивостям, малій усадці при відторгненні епоксидні клеї широко застосовуються в різних сферах життєдіяльності.
Суперклей забезпечує надійне та миттєве склеювання. Міцно склеює тверді (нерухомі), а також еластичні матеріали, що мають високий рівень проникнення в поверхневі шари предметів, що склеюють. Суперклей функціональний в присутності води та в агресивних середовищах.
Було потрібно мені недавно склеїти одну маленьку деталь, для чого я скористався суперклеєм, досить поширеним сьогодні. Ще кілька років тому для цього доводилось використовувати клей «Момент», і процедура склеювання була не простою - спочатку знежирити та змастити обидві поверхні, потім почекати 10 хвилин, притиснути ще на декілька хвилин і після цього залишити в зафіксованому стані аж на добу. Процес склеювання інколи був ще більш комплексним, не те що суперклей - притиснув, потримав хвилину і готово! Що ж це таке - суперклей, і з чого він робиться?
Як і безліч інших геніальних винаходів, суперклей винайшли випадково. Американський хімік Гаррі Кувер був зайнятий зовсім не пошуками ідеальної клейкої речовини – 1942 року, під час Другої світової війни, він розробляв пластик для оптичних прицілів.
У цій статі ми розповімо про історію відкриття суперклею, розкриємо його хімічний склад і механізм дії, вивчимо всі особливості використання цієї «суперклеючої» речовини, його класифікацію і сферу застосування, а також дамо кілька корисних порад.
Відомо, що творцем формули супер клею є американець Гаррі Кувер. Винахідник, згідно із сімейною легендою, створив супер клей випадково. Своє відкриття Кувер зробив під час війни, коли працював над прицілами для стрілецької зброї. Втім, речовина цианоакрилат, яку він створив, виявилась для цієї мети надто липкою.
Кожному, хто матиме справу з суперклеєм, важливо знати та дотримуватись основних правил техніки безпеки.
Вироблення концепції фірми припускає формулювання його цілей.
Цілі - це ті ключові результати і головні орієнтири, які мають бути досягнуті в певний період, і для досягнення яких має бути сфокусована уся діяльність підприємства і його колективу.
Цілі є первинним елементом системи управління підприємством (фірмою), виконуючи організуючу, мотивуючу і контролюючу функції. Отже, якщо немає мети на підприємстві, то і немає управління ім.
Цілі підприємства задають і визначають основу для конструювання, мобілізують колектив для досягнення результатів.